loading

Taş Evler

Yayla turizmi için ideal adres Taş Evler

1050 rakımlı Tut İlçesinin kuzeyinde bulunan Hacı Mammet Dağı eteklerine yapılan taş evler, turizmin yanında ihtiyaç anında da kullanılabilecek durumda.

Ülkemizin farklı bölgeleri , sahip oldukları iklimsel özellikler nedeniyle yayla turizmi için oldukça elverişli. Bu adreslerden birisi de özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde , böyle birmekan arayanlar için en ideal adreslerden birisi de tut ilçesi.

TUT ilçesinde, yayla odaklı turizmi geliştirmek adına, yamaç paraşütü ve doğa sporları için uygun alanlar olduğu için yerel yönetim ve İpekyolu Kalkınma Ajansı, bunu desteklemek adına 2013 yılında Taş Evler projesini geliştirdi. Özellikle konaklamak için gelen ziyaretçilerin kalış sürelerini uzatmak amacıyla yapılan 11 adet Taş Ev, Tut ilçesinin turizm potansiyeli için büyük önem taşıyor. 1050 rakımlı Tut İlçesinin kuzeyinde bulunan Hacı Mammet Dağı eteklerine yapılan taş evler, turizmin yanında ihtiyaç anında da kullanılabilecek durumda. Yamaç paraşütü ve Dut Festivali gibi etkinliklerde ilçeye gelen davetlileri ağırlamak için yapılan Taş Evler Amerikan mutfaklı salon, yatak odası, banyo ve tuvaletten oluşuyor.